Davet Mektebi, 60. Sayısında “Bir Olgunluk Denizi: Haya” üst başlığıyla okuyucusuyla buluşuyor.
Davet Mektebi, asrın idrakine düşmüş bir yağmur damlası olarak yeni sayısıyla karşınıza çıkıyor. İslâm’ın kurmak istediği yeni dünyanın şafağını çatlatmak gayesi güden dergimiz, bu hedefe her geçen gün biraz daha yaklaşıldığını umut ederek çabasına, cehdine ve direnişine devam ediyor.
Kapak konumuz olan hayâ, dünyanın debdebesi karşısında sönükleşen, kirlenen ve takatten düşen günümüz insanının yeniden ayağa kalkması için elzemdir. Dünyada bütün kirli savaşların bitip huzurun tesis edilmesi için insanlığın hayâ denizinde yıkanması gerekiyor. O deniz öyle bir denizdir ki, içine giren her beşerde kibir, haset, hırs, yalan, dedikodu, fitne, fesat, dolandırıclık, koğuculuk, hırsızlık, zina, faiz, kumar gibi hastalıklar kalmaz.
Bu sayımızda yer alan bazı başlıklarımız şöyledir: Bizler Yargıç Değil Davetçiyiz, Haya ve Müslüman Ümmet, Haya’yı Anladık mı, Mahremin Ölümü ya da Safları Şık Tutmak, Müslümana Yakışan Bir Duruş: Haya, Endülüs’ten Doğu Türkistan’a, Mezhepler ve Duruş: Seyda Salih Turgut.
Davet Mektebi… Çağın aydınlık yüzü…