Mavi Marmara şehitlerinden olan Ali Haydar Bengi hocamız adına açılacak olan Bilgi Evi projesinin temeli atıldı. Temel atma törenine Diyarbakır Müftüsü ve Ali Haydar Bengi’nin ailesi de katıldılar.

Proje kapsamında ilmi eğitim olarak; Arapça dilini dört temel beceri tekniğiyle (dinleme, okuma, yazma, yorumlama), şer’î ilimler Kur’ân-ı Kerîm, Tecvit, Tefsir ve Tefsir İlimleri, Hadis ve Hadis İlimleri, Akide(inanç esasları), Siyer ve İslâm Tarihi, Fıkıh ve Fıkıh Usulü, Mezhepler Tarihi dersleri verilecek ve mezun olan öğrencilerin daha ileri bir seviyeye taşınması adına çeşitli İslâm ülkelerinde üniversite ve enstitülere eğitim için gönderilmesi hedefleniyor. Arapça ve şeri ilimlerle beraber, Proje Becerisi, Zaman yönetimi, İletişim Teknikleri, Düşünce Becerisi, Davetçi eğitimi, Kişisel Gelişim gibi dersler de verilecektir.

Proje kapsamında başlatılan infak kampanyasına tüm değerli okuyucularımızda davetlidir. 100 kişi kapasiteli, beş katlı ve kapalı alanı 2500 metre kare olan Bilgi Evi’nin İnfak kampanyası metre kare bedeli 1150 TL olup dilediğiniz miktarda infak edebilirsiniz. Bu proje ile ilim dünyamıza nadide âlimler yetişmesini Allah’tan niyaz ediyoruz. Ali Haydar Bengi hocamızın anısını yaşatması açısından bu projeyi düşünen, hayata geçirilmesi için çabalayan herkese muvaffakiyetler diliyoruz.

Bu yazıya yorum bırakmak ister misiniz?