“İsmi sayesinde yerde ve gökte hiçbir şeyin zarar veremeyeceği Allah’ın adıyla. O her şeyi işitir ve bilir.”
Allah (cc) yerde, gökte ve ikisinin arasındaki her şeyi duyar ve görür, Allah bize gelebilecek olan musibeti, belayı, hastalığı bilir ve buna isterse izin verir, Allah bütün yaratıkların yaratıcısı olandır. O ne isterse o olur.
Nefisten, şeytandan ve her türlü sıkıntıdan, rahmeti her şeyi kuşatan Allah’a sığınarak bir işe başlamak, başlarken kazanmaktır. Sonucu ne olursa olsun kazanmaktır. Aciz ve ölümlü, korkularla kuşatılmış bir insanın kudreti sınırsız, her dilediğini yapan, himayesine gireni koruyan Allah’a sığınması, O’nun adı ile başlaması ve bitirmesi kulluğun görülebileceği en açık amellerdendir. Besmele ile başlamak yasak bir işi yapmamanın garantisidir.

Davet Mektebi’nin önümüzdeki temmuz sayısının dosya konusu BÜYÜK KONGRE: HAC olarak belirlenmiştir. Hac, niyet ederek sabit bir yönde sürekli bir biçimde hareket etmek, yönelmektir. Bütün evrenin doğasında olduğu gibi… Kâbe aşkın merkezidir, imanımızın gece ve gündüz namazlarımızın, ömrümüzün kıblesidir. İslâmiyet’in beş şartından biri olan hac, bu sene yapılmayacak gibi görünüyor. Hac yapamamak, ne büyük bir musibettir. Önümüzdeki sayıda bu önemli konuyu ele alacağız.

Davet Mektebi… Çağın aydınlık yüzü…

Web:
www.davetmektebi.com
www.facebook.com/davetmektebidergisi/
www.twitter.com/DavetMektebi
www.instagram.com/davetmektebidergisi

Bu yazıya yorum bırakmak ister misiniz?