Esselâmü aleyküm muhterem kardeşim,

Davet Mektebi, yeni bir sayısıyla karşınıza çıkıyor. Ramazan ayını idrak ediyoruz. Kendimize, çevremize ve dualarımızla Allah’a söyleyecek çok şeyimiz var. Önemli bir musibetle karşı karşıyayız. Dönüp kendimize bakmak için elimizde imkân var. Bugün karşı karşıya kaldığımızın elbette ki, bütün bir insanlık olarak yapıp ettiklerimizle yakın bir ilişkisi vardır. Musibet karşısındaki tavrımız tefekkürle, sabırla, metanetle, ferasetle, basiretle iç içe geçmiş bir tavırdır. Ramazan ayında iftarlar, sahur vakitleri, Kadir gecesi gibi kutsal anlar; kendimize, Rabbimize rücû etmenin ve bahsedilen tavrı sergilemenin anlarıdır.

Öyle görünüyor ki, coronavirüs, dünyayı maddi ve manevi yüklerinden temizleyip arındırmaya, ortalığı silkelemeye devam ediyor. Bizler de bu süreçte dergimizin okuyucuya aksamadan ulaşması adına ekip olarak azami çaba sarf ediyoruz. Bilmenizi isteriz ki, dergimizin nisan, mayıs ve haziran sayıları online olarak ilgili sayfalarımızdan yayınlanacak. Sonrasında ise yeni bir değerlendirme yapılıp siz değerli okuyucularımızla bu durum paylaşılacak. Bu süreçte Davet Mektebi telefonlarınızın, bilgisayarlarınızın ve evlerinizin kalem nefesli misafiri olacaktır. İlgili kanallarımız üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.

Öncelikle 1 Mayıs emek ve dayanışma günü mübarek olsun. İnsan emeği her türlü kazancın ötesindedir, üstündedir ve değerlidir. Dünyada bu anlamda özlem duyulan günler maalesef henüz gelmemiştir. Dileğimiz paylaşımın, karşılıklı yardımlaşma ve dayanışmanın hakça yapılacağı günlerin en kısa zamanda gelmesi yönündedir.

Web:
www.davetmektebi.com
www.facebook.com/davetmektebidergisi/
www.twitter.com/DavetMektebi
www.instagram.com/davetmektebidergisi

Bu yazıya yorum bırakmak ister misiniz?