YENİ SAYIMIZ ÇIKTI!…
Davet Mektebi, 65. sayısında “Helal Gıda” üst başlığı ile okuyucusuyla buluşuyor.
“İsmi sayesinde yerde ve gökte hiçbir şeyin zarar veremeyeceği Allah’ın adıyla. O her şeyi işitir ve bilir.”
Allah (c.c) yerde, gökte ve ikisinin arasındaki her şeyi duyar ve görür, Allah bize gelebilecek olan musibeti, belayı, hastalığı bilir ve buna isterse izin verir, Allah bütün yaratıkların yaratıcısı olandır. O ne isterse o olur.

Bir taraftan bu musibet ile uğraştık, diğer taraftan on bir ayın sultanı Ramazan ayını idrak ettik, içinde bin aydan daha hayırlı olan Kadir gecesi ile birlikte… Mutlak güç sahibinin Allah olduğunu tekrar tekrar hatırladık. Kuvvetimizin tükendiğini O’na arz ettik, gücümüzün azlığının farkındaydık. O’nun nuruna sığındık, karanlıkları aydınlatan nuruna, O’na sığındık.

Değerli kardeşlerim,
Davet Mektebi’nin önümüzdeki temmuz sayısının dosya konusu BÜYÜK KONGRE: HAC olarak belirlenmiştir. Hac, niyet ederek sabit bir yönde sürekli bir biçimde hareket etmek, yönelmektir. Bütün evrenin doğasında olduğu gibi… Kâbe aşkın merkezidir, imanımızın gece ve gündüz namazlarımızın, ömrümüzün kıblesidir. İslâmiyet’in beş şartından biri olan hac, bu sene yapılmayacak gibi görünüyor. Hac yapamamak, ne büyük bir musibettir. Önümüzdeki sayıda bu önemli konuyu ele alacağız.

Bu sayımızda yer alan bazı başlıklarımız şöyledir: Etkilemek mi İstiyorsun? Dinle!, Haram Nedir?, Helal Gıda: Üretim, Pazarlama ve Tüketim, Kur’ân’ın Anlaşılmasında Sünnetin Gerekliliği: Namaz Ayetleri- IV (2), Diyarbakır’ın Fethi ve Kürtler, O’nu Nasıl Sevdiler?…
Davet Mektebi… Çağın aydınlık yüzü…

Doç. Dr. Ali Aytek
DM Genel Yayın Yön.

DAVET MEKTEBİ İLETİŞİM:
E-mail: yazar@davetmektebi.com
Web: https://davetmektebi.com/
www.facebook.com/davetmektebidergisi/
www.twitter.com/davetmektebi
www.instagram.com/davetmektebidergisi

DAVET ÇOCUK İLETİŞİM:
E-mail: cocuk@davetmektebi.com
https://www.instagram.com/davetcocuk
https://twitter.com/davetcocuk
https://www.facebook.com/davetcocuk