Ağustos 2015 – Sayı 07

0
5436

Davet-Mektebi-Dergisi-7-Ağustos-2015

Davet Mektebi dergimizin bu sayısında asrını ve sonrasını derinden etkileyen 20. yy’ın en büyük ve en önemli düşünürlerinden biri olan Seyyid Kutub’u kapak dosyası olarak ele alıyoruz.

Yazarımız Ekrem Özgüç, asrını ve sonrasını derinden sarsan Mısır ve küresel tağutların zulüm ve işkencelerine göğüs gererek ve gayesi uğruna canını vererek; düşünceleriyle, yaşantısıyla ve şehadetiyle asrına ve sonrasına ışık saçan önder ve örnek bir şahsiyet olan Şehid Seyyid Kutub’un kısaca hayat hikâyesini, İhvan-ı Müslim’in hareketine katılışını, Seyyid Kutub’un deyimiyle “cahiliyeden hidayete dönemini, tevhidi anlayışı ve yaşayışını, islam dünyasındaki etkisini ve Kutub’u hedef alan haksız ve yanlış tenkitleri kaleme aldı. Yazarımız Molla Salih Turgut; derin bir araştırma ve analiz yazısıyla Seyyid Kutub’a yönelik tekfircilik suçlamalarına cevaplar vermektedir. Misafir yazarımız Kazım Sağlam ise “Seyyid Kutub’u nasıl okumalıyız” başlıklı yazısıyla bizlerle beraberdir. Ayrıca yazarımız Muhammed Özkılınç “Müzmin Hastalık TEKFİR” yazısıyla tekfircilik hastalığının islam ümmetine verdiği tahribatları kaleme almıştır.

Seyyid Kutub’un mücadele ettiği emperyalist tağutlar, yerli işbirlikçileriyle beraber günümüzde de Müslümanlara kan kusturmaya devam etmektedirler. Araştırmacı-yazar Ahmet Varol “İslam Dünyası” köşesinde “Küresel zulme Küresel terör: ışid” başlıklı yazısıyla şer güçlerinin  islam dünyasına musallat ettikleri terör örgütlerine ve kirli tuzaklarına değinerek islam coğrafyasındaki gelişmeleri sizlerle paylaşmaktadır…

Bu yazıya yorum bırakmak ister misiniz?