Rahman ve Rahim Olan Allah’ın Adıyla…
Değerli Davet Mektebi Okurları,
Ramazan konulu Nisan sayımızın ardından, baharın güzelliklerini ve tabiatın yeniden dirilişini yaşadığımız, bir yandan da bayrama kavuştuğumuz şu günlerde, insan ömrünün baharı olan “gençliğe dair” bir sayıyla karşınızdayız. Bu sayımızda “z” kuşağından “elif” kuşağına doğru yol alabilme imkânlarımızı sorguladık; daha ömrünün baharında olan gençliğimize, davet aşkı ve şevkiyle sahip çıkabilmenin, çetin hayat yolculuğunda ona hak bir yaren ve refik olabilmenin yol ve yöntemlerini araştırdık, yoldaki eşkıyaya, “kuttau’t-tarik”e ve “hadi gelsene!” diye cezbe ve aşk dolu sesiyle nida eden dost görünümlü iğvâcı şeytanlara dikkat çeken ve yolu aydınlatan güzide yazıları istifadenize sunduk.
Bu sayımızdaki yazıların, gençliğe yönelik bakış açımızı ve yaklaşımlarımızı bir kez daha gözden geçirmemizi sağlayacağına, İslam’ın gönülleri aydınlatan ve insanı fıtratına kavuşturan diriltici soluğunu gençlerimizin ruhundan eksik etmemenin gerekliliğini bizlere bir kez daha hatırlatacağına ve “z” kuşağının “elif” kuşağına dönüşmesi gayretinde bir neferin de bizler olması gerektiğine dair inancımızı perçinleyeceğine inanıyoruz. Bir kardeşimizin kendi kendisine hitaben ifade ettiği gibi, “işi de çok vakti de çok; yeter ki gayret etsin!” Rabbim bizleri işi çok, vakti bereketli ve gayreti sürekli olanlardan eylesin…
Değerli Kardeşlerim,
Mübarek Ramazan iklimini soluduğumuz Nisan ayı içerisinde, İslam âlemindeki tanınmış âlimlerden olan ve vatanını terk edip Gaziantep’te muhacir olarak yaşayan ama ilmî faaliyetlerine ara vermeyen, özellikle Suriyeli gençlerin İslamî ilimler eğitimi almalarına destek olan Prof. Dr. Mustafa Müslim’in vefat haberini aldık. İlmiyle âmil olma kararlılığı neticesinde terk-i diyar etmek zorunda kalan merhuma, rabbimizin Firdevs cennetini vatan kılmasını niyaz ediyor, hakkında hüsn-i şehadetimizle kendisine rahmet diliyoruz.
Dergimizin bu sayısında büyük emekleri olan tüm kardeşlerimize hassaten teşekkür ediyor; Allah razı olsun, diyoruz.
Rabbim ihlasla yolunda yürüyen tüm kardeşlerimizi muvaffak eylesin; vefat eden âlimlerimize rahmet ve mağfiretini lütfeylesin. Bizleri de gençliğine sahip çıkan, modern dünya “z”ye yönelik şeytani projeler üretirken “elif” diye başlayıp Allah’ı öğreten, O’nun kitabına ve Peygamber’in (s.a.s.) yoluna davet eden yiğitlerden eylesin: “Allah’a davet eden, sâlih amel işleyen ve “Kuşkusuz ben Müslümanlardanım” diyenden daha güzel sözlü kim var!?” (Fussilet, 33)

 

Dr. Ahmet AKBAŞ
Genel Yayın Yönetmeni

Bu yazıya yorum bırakmak ister misiniz?