Ağusatos 2016 – Sayı 19

0
7380

19-Davet-Mektebi-Dergisi-Ağustos-2016-Dış-Kapak

MİLLET İRADESİNE SAHİP ÇIKTI

15 Temmuz darbe girişimi millet iradesine vurulmak istenen bir darbe girişimiydi. Millet onurlu bir direnişle iradesine sahip çıkarak bu hain darbe girişimini püskürttü. Türkiye dini, dili, ırkı, ideolojisi ne olursa olsun; siyasi partileriyle, medyasıyla, sivil toplum kuruluşlarıyla bir bütün olarak cuntacıların kirli postallarını kafalarına geçirerek ülkeyi büyük bir uçurumun kenarından kurtardı.

Millet İradesine Sahip Çıktı sloganıyla bu sayımızda başyazarımız Recep Songül “Darbe ve Zulme Karşı Ahlakımız, Duruşumuz, Hazırlığımız” başlıklı makalesiyle 15 Temmuz darbe girişimini ve milletin onurlu direnişini ele aldı.

Türkiye ve İslam âleminde birçok darbeye tanıklık eden, darbelerin perde arkasını analizleriyle ortaya koyan ve analizlerini yaparken adaletten ayrılmayan Gazeteci-Yazar Ahmet Varol’la 15 Temmuz 2016 askeri darbe kalkışması üzerine gerçekleştirdiğimiz röportajda; Darbeyi kim yaptı, darbecilerin arkalarında kimler vardı? Gülen hareketi neden darbe yapmak istedi? Gülenciler TSK’ya nasıl sızdılar ve önemli görevlere nasıl getirildiler? Darbe neden, nasıl başarısız oldu? Bu süreç boyunca ve süreci atlattıktan sonra halka, STK’lara, iktidara ne tür vazifeler düşüyor, Gülen hareketini ve Türkiye’yi neler bekliyor? sorularımıza yönelik Araştırmacı-Yazar Ahmet Varol önemli açıklamalarda bulundu.

Ağustos sayımızda ayrıca bir bütün olarak ahlakın yozlaştı(rıldı)ğı toplumumuzda ahlakın önemini vurgulayarak, Nebevi ahlaka göre istişare ahlakı, eleştiri ahlakı ve yönetici ahlakının nasıl olması gerektiğine açıklık getirdik.

Tarihçe, düşünce, Kürtçe, edebiyat ve Arapça köşelerimizdeki yazılarımızla Davet Mektebi Dergimizin Ağustos 2016 sayısını siz değerli okuyucularımıza sunuyoruz.

Daha güzel ve daha başarılı sayılarda buluşma arzusuyla…

Bu yazıya yorum bırakmak ister misiniz?